Μήπως ήρθε η ώρα να γράψεις τη δική σου ιστορία;

Παρασκευή, 21 Σεπτεμβρίου 2018

Έναρξη κύκλου σπουδών 2018-2019 στο εργαστήρι δημιουργικής γραφής Tabula Rasa

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής "Tabula Rasa", φέτος επεκτείνεται ακόμα πιο πολύ, για να καλύψει τις ανάγκες όλο και περισσότερων σπουδαστών.

Έτσι, για εκείνους που λόγω χρόνου δεν μπορούν να παρακολουθήσουν το ολοκληρωμένο πρόγραμμα δημιουργικής γραφής, αλλά ταυτόχρονα δεν αρκούνται σε μια απλή βεβαίωση παρακολούθησης σεμιναρίου, δημιουργήσαμε νέα εντατικά τμήματα που οδηγούν σε απόκτηση πτυχίου.





Τα δίδακτρα για την παρακολούθηση του κάθε τμήματος είναι 124 ευρώ ανά τέσσερις εβδομάδες μαθημάτων / 32 ώρες.
 

Οι ώρες παρακολούθησης του κάθε τμήματος είναι 8 εβδομαδιαίως.
Σημείωση: Τα προγράμματα απευθύνονται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν υπάρχει κόστος εγγραφής.
 Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή των πρώτων τεσσάρων εβδομάδων.
~~~

Παράλληλα,
έχουμε ενισχύσει τα σεμινάριά μας με νέους καθηγητές και νέα δημιουργικά προγράμματα διδασκαλίας
Μπορείτε να δείτε όλα τα νέα σεμινάρια του φθινοπωρινού κύκλου σπουδών 2018, στον παρακάτω πίνακα.
Υπενθυμίζουμε πως όλα μας τα σεμινάρια (εκτός της υποκριτικής, της φωνητικής και του χορού) μπορείτε να τα παρακολουθήσετε και
εξ αποστάσεως μέσω internet.

ΔΕΥΤΕΡΑ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α ΠΡΩΙΝΟ
11:00-13:00
Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Α 18:00-20:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής Β
(επιστ.φαντασίας, φαντασίας, ρομαντικό, εφηβικό, ιστορικό, αισθησιακό)
Αντιγόνη Πόμμερ
Β 18:00-20:00 Σκηνοθεσία & παραγωγή Άρης Λυχναράς
Γ 18:00-20:00 Δημιουργία χαρακτήρων στη μυθοπλασία Αργύρης Γιαμάλογλου
Α 20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής Α
(αστυνομικό, θρίλερ, τρόμου)
Αντιγόνη Πόμμερ
Β 20:00-22:00 Φωτογραφία & καλλιτεχνική φωτογραφία Άρης Λυχναράς
Γ 20:00-22:00 Σεναριογραφία: Μέθοδος & τεχνικές Παναγιώτης Καποδίστριας
ΤΡΙΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 18:00-20:00 Ρητορική, φιλοσοφία & ποίηση Μαρία Σβαρνιά
Β 18:00-20:00 Εγκληματολογία - Ανακριτική Έλενα Μπολονάση
Γ 18:00-20:00 Εικονογράφηση Πανταζής Τσέλιος
Α 20:00-22:00 Ιστορία της τέχνης: αναδρομή,
κρυφά σύμβολα & σκοτεινή τέχνη
Μαρία Σβαρνιά
Β 20:00-22:00 Ηλεκτρονική εικονογράφηση Αναστασία Κουρή
Γ 20:00-22:00 Εγκληματολογία Β Έλενα Μπολονάση
Δ 20:00-22:00 Όνειρα: Συμβολισμός & αποσυμβολισμός Β Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
A 16:00-18:00 Επαγγελματικό μακιγιάζ Jennifer Ray
Α 18:00-20:00 Θεατρική γραφή Αλεξάνδρα Χειμώνα
Β 18:00-20:00 Το παραμύθι στη μυθοπλασία Τίνα Καμπίτση
Α 20:00-22:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Β 20:00-22:00 Είδη θεατρικής γραφής Αλεξάνδρα Χειμώνα
ΠΕΜΠΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 18:00-20:00 Νοηματική γλώσσα A Ιωάννα Παπαδοπούλου
Β 18:00-20:00 Στιχουργική Γιάννης Σίννης
Γ 18:00-20:00 Συγγραφή παραμυθιού Αντιγόνη Πόμμερ
Α 20:00-22:00 Νοηματική γλώσσα B Ιωάννα Παπαδοπούλου
Β 20:00-22:00 Πρακτική σκηνοθεσία: Σύγχρονη κινηματογράφηση Άρης Λυχναράς
Γ 20:00-22:00 Ελληνική και παγκόσμια μυθολογία Αλεξάνδρα Χειμώνα
Δ 20:00-22:00 Φωνητική, ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 16:00-18:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Α 18:00-20:00 Δημόσιες σχέσεις & επικοινωνία Χάρης Λαζαρόπουλος
Β 18:00-20:00 Γραφολογία Β: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Α 20:00-22:00 Δημοσιογραφία & χαρακτηριστικά των ειδήσεων Χάρης Λαζαρόπουλος
Β 20:00-22:00 Γραφολογία A: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Γ 20:00-22:00 Ανακριτική Έλενα Μπολονάση
ΣΑΒΒΑΤΟ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Γ 12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
Δ 12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Μουσική, χορός & λόγος Μαρία Γεροδήμου
Γ 13:00-14:00 Φωνητική:
μουσικό θέατρο
Αμέρισσα Φτούλη
Δ 13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός Μαρία Γεροδήμου
Γ 14:00-16:00 Playback theatre Έλενα Δεσύλλα
Δ 14:00-16:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
Γ 16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου Παναγιώτης Καποδίστριας
Άννα Φωτοπούλου
Δ 16:00-18:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
Γ 18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
Δ 18:00-20:00 Υποκριτική αρχαίου θεάτρου Μαρία Τζανουκάκη
ΚΥΡΙΑΚΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Γ 12:00-13:00 Φωνητική: προετοιμασία τραγουδιού για οντισιόν Αμέρισσα Φτούλη
Δ 12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός Μαρία Γεροδήμου
Γ 13:00-14:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
Δ 13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Musical Μαρία Γεροδήμου
Γ 14:00-16:00 Τεχνικές αναζήτησης του ρόλου Άννα Φωτοπούλου
Δ 14:00-16:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
Γ 16:00-18:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
Δ 16:00-18:00 Υποκριτική στο μονόλογο: προετοιμασία για ακροάσεις Έλενα Δεσύλλα
Γ 18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
Δ 18:00-20:00 Υποκριτική σύγχρονου θεάτρου:
Η τέχνη του μονόπρακτου
Ελένη Μιχαηλίδου


Τα δίδακτρα για την παρακολούθηση του κάθε σεμιναρίου είναι 45 ευρώ ανά τέσσερις εβδομάδες μαθημάτων (δηλαδή ανά τέσσερα δίωρα μαθήματα).

Το κάθε σεμινάριο που επιλέγετε γίνεται σε εβδομαδιαία συχνότητα. 



 Σημείωση: Το κάθε πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν απαιτείται προηγούμενη εμπειρία σε κανένα σεμινάριο.

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή των πρώτων τεσσάρων εβδομάδων. 

Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι "Tabula Rasa", για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στα τηλέφωνα:
213 00 24291 και 6940 655 331 (καθημερινά 15:00-22:00).

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...