Μήπως ήρθε η ώρα να γράψεις τη δική σου ιστορία;

Παρασκευή, 22 Μαΐου 2020

ΝΕΟΣ φθινοπωρινός κύκλος σεμιναρίων 2020

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής “Tabula Rasa” συνεχίζει για ακόμα μια χρονιά τα τμήματα δημιουργικών σεμιναρίων, με καθηγητές που ειδικεύονται στο αντικείμενο που διδάσκουν.



Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορείτε να επιλέξετε οι ίδιοι το μάθημα και τον καθηγητή που σας ενδιαφέρει.





Αναλυτικά το πρόγραμμα των σεμιναρίων του φθινοπωρινού κύκλου 2020, έχει ως εξής:


ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑΣΕΜΙΝΑΡΙΟΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Εγκληματολογία I- Crime scene Έλενα Μπολονάση
18:00-20:00 Είδη σεναριογραφίας Αργύρης Γιαμάλογλου
20:00-22:00 Ανακριτική Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής II Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00Σεναριογραφία: Μέθοδος & τεχνικέςΠαναγιώτης Καποδίστριας

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑΣΕΜΙΝΑΡΙΟΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εικονογράφηση Πανταζής Τσέλιος
18:00-20:00 Εγκληματολογία II- Criminal profiling  Έλενα Μπολονάση
18:00-20:00 Στιχουργική Γιάννης Σίννης
20:00-22:00 Δημοσιογραφία  Χάρης Λαζαρόπουλος
20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής I Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00Ηλεκτρονική εικονογράφησηΑναστασία Κουρή

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑΣΕΜΙΝΑΡΙΟΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Σκηνοθεσία και παραγωγή Άρης Λυχναράς
20:00-22:00 Σκοτεινή τέχνη: Θρύλοι, σύμβολα, τοποθεσίες και dark tourism Μαρία Σβαρνιά
20:00-22:00Πρακτική σκηνοθεσίαΆρης Λυχναράς

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Είδη θεατρικής γραφής Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Social media και επικοινωνία Παρασκευή Βονάτσου
18:00-20:00 Θεατρική γραφή Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00-22:00 Ελληνική & παγκόσμια  μυθολογία Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00-22:00 Νοηματική γλώσσα A  Ελένη Σολωμάκου
 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑΣΕΜΙΝΑΡΙΟΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Ρητορική – Ποίηση – Φιλοσοφία Μαρία Σβαρνιά
18:00-20:00 Γραφολογία ΙΙ: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
18:00-20:00 Συγγραφή παραμυθιού Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Ιστορία τηλεόρασης και κινηματογράφου Μαρία Σβαρνιά
20:00-22:00 Γραφολογία Ι: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
20:00-22:00Επαγγελματικό μακιγιάζJennifer Ray

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΩΡΑΣΕΜΙΝΑΡΙΟΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Μουσική, χορός & λόγος Μαρία Γεροδήμου
13:00-14:00 Φωνητική: μουσικό θέατρο Αμέρισσα Φτούλη
13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός  Μαρία Γεροδήμου
14:00-16:00 Playback theatre Έλενα Δεσύλλα
14:00-16:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου Παναγιώτης Καποδίστριας 
Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
18:00-20:00Υποκριτική αρχαίου θεάτρου Μαρία Τζανουκάκη

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΩΡΑΣΕΜΙΝΑΡΙΟΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Musical Μαρία Γεροδήμου
13:00-14:00 Φωνητική: προετοιμασία τραγουδιού για οντισιόν Αμέρισσα Φτούλη
13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός  Μαρία Γεροδήμου
14:00-16:00 Τεχνικές αναζήτησης του ρόλου Άννα Φωτοπούλου
14:00-16:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
16:00-18:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Υποκριτική στο μονόλογο: προετοιμασία για ακροάσεις Έλενα Δεσύλλα
18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
18:00-20:00Υποκριτική σύγχρονου θεάτρου: Χοροθέατρο & πειραματικό θέατροΕλένη Μιχαηλίδου


Το κάθε σεμινάριο που επιλέγετε θα γίνεται σε εβδομαδιαία συχνότητα.

Σημείωση: Το πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν απαιτείται προηγούμενη εμπειρία σε κανένα σεμινάριο.

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή του πρώτου μήνα σπουδών.

Τα αναλυτικά δίδακτρα των σεμιναρίων έχει ως εξής:

Αριθμός σεμιναρίων            Τιμή / Τέσσερις εβδομάδες
1ο σεμινάριο                                      45 ευρώ
2ο σεμινάριο – έκπτωση 10%            40,5 ευρώ
3ο + σεμινάριο – έκπτωση 20%         36 ευρώ

Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι “Tabula Rasa”, για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331 ή στο e-mail: info@tabula.gr


ΤΑΧΥΡΡΥΘΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ


 ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
18:00-20:00 Ελληνική γλώσσα Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00-22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
20:00-22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Ελληνική γλώσσα Αλεξάνδρα Χειμώνα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
20:00-22:00Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματαΈλενα Μπολονάση


Τα δίδακτρα των ταχύρρυθμων σεμιναρίων αναφέρονται στην περιγραφή τους.



Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι “Tabula Rasa”, για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.


Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331 ή στο e-mail: info@tabula.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...